Black Friday z pohledu cenotvorby


Jestli vás taky tak sere ta malá zelená potvora, co před deseti lety sežrala Béďu Trávníčka (existují proto jen nepřímé důkazy) a vystoupala na trůn Krále televizní reklamy, bude vás možná zajímat i technologie její moci. Zelený mimozemšťani mají evidentně za ušima a v oblasti cenotvorby dokážou bejt hodně kreativní i agresivní. Ukážu vám to na aktuální situaci. Čeká nás Black Friday výprodej, což je pro obchodníky den stejně důležitej, jako pro komouše Svátek práce.

Mimochodem Black Friday vymysleli v 60. letech Američani, aby nastartovali prodeje před Vánocema a tak poslední pátek v listopadu začali obchodníci nabízet slevy a akce dostala postupně název Black Friday, protože pomáhala dostat obchodníky z červených čísel do černých. No a když se něco podaří, tak je třeba to využívat častějí a tak vznikl i tzv. Cyber Monday, kdy se zase prodává ve slevě elektronika.

Zpátky k Black Friday a zelenýmu, který pochopil že:

  • Opakované očekávané slevové akce jsou očekávané zákazníky  a tudíž zvyšují prodeje
  • Označení sleva zvyšuje prodeje
  • Poskytovaná sleva s vysvětleným důvodem (např. nakupujeme ve velkých objemech, vyprazdňujeme sklady) zvyšuje prodeje i kredibilitu poskytovatele oproti slevě bez důvodu
  • Časově nebo objemově omezené slevy zvyšují prodeje
  • Prezentovaná sleva při koupě více kusů zvyšuje prodeje

Výše uvedené zvládá zelený mimozemšťan, geekové a podobní vcelku dobře. Pořád ale existuje spousty triků, které zatím nevyužili, třeba kolo štěstí, pamatujete :)?

Dobrou noc, du se mrknout na ňákou zajímavou slevičku…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s