Jak na slevy v době Korony?


Slevy jsou mocný nástroj z pohledu lákání zákazníků, nicméně ne všechny fungují z pohledu zisku. V současné době pandemie dochází v některých oblastech poklesu poptávky, a tak obchodníci hledají způsoby, jak opět zvednout prodeje. Sleva je často první nástroj, který přichází na řadu ve své nejprimitivnější formě SLEVA PRO VŠECHNY. Což je strategická chyba, ne všichni zákazníci totiž očekávají slevu, ale všichni ji rádi přijmou.

Dneska ukážu několik příkladů, jak může obchodník v online prostředí využít tzv. SEGMENTOVÝCH SLEV – slevy zacílené na specifické zákazníky.Všechny příklady vychází ze základního předpokladu – sleva musí být odměnou za chtěné zákaznické chování. Neexistuje jedna jasná definice, jak má být sleva vysoká, vždy je třeba testovat a zpětně vyhodnotit nárůst prodejů vs. snížení marže.

Sleva pro nové návštěvníky – nový návštěvník webu není vždy rozhodnutý o koupi, a tak nabídka slevového kódu pro všechny je plýtvání. Vyfiltrujte a získejte kontakt na relevantní zákazníky tím, že nabídnete slevový kód výměnou za email.

Sleva pro stálé zákazníky – nabídněte časově omezenou slevu pro zákazníky, kteří utratí ve Vašem e-shopu více než určitou částku.

Sleva v době nákupní horečky – Black Friday, Vánoce jsou období, kdy zákazníci nakupují dárky a sleva, může rozhodnout, že nakoupí u Vás.

Sleva pro první zákazníky – máte nový produkt, můžete nabídnout zaváděcí slevu.

Sleva za přerušený nákup – z našich zkušeností vím, že v průměru 50 % zrušených nákupů připadá na neočekáváné náklady s dopravou. Cílená sleva pak vygenerovala 30 % dokončených nákupů.

Sleva za referenci – 80 % zákazníků nemá problém dát referenci, jenom okolo 20 % to udělá v písemné nebo ústní formě.

Sleva za předplatné/jednorázovou platbu – vyberte si, zda předplatné či jednorázová platba je pro vás prioritou a navažte na ni slevu.

Tohle bylo pár provařených příkladů slev, které fungují. Nicméně nebudou fungovat, pokud budou slevy příliš velké anebo zase příliš malé. Pokud zvažujete slevy, vždy máte alternativu nabídnou něco zdarma navíc, což je varianta profitabilnější a zákaznicky mnohdy i atraktivnější, o tom, ale někdy příště.

Dobrou noc, zítra si musím přivstat a hledat slevy pro ranní ptáčata…

One comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s