Udělejte si sami ZDARMA Pricingový microaudit 2021


V daleké minulosti jsem vytvořil samohodnotící dotazník K15, který pomocí 15 otázek mapoval schopnosti firmy v oblasti cenotvorby a identifikoval výnosový potenciál cenových změn. K15 byl Pricingový MINIAUDIT a prošlo ním více než 1500 firem za 10 let! Tolik firem, protože K15 byla ZDARMA :). Průběžné výsledky jsem shrnul zde.

Po více jak 10 letech jsem K15 zjednodušil a vytvořil P5 Pricingový MICROAUDIT, který hodnotí pricingový potenciál ve firmě pomocí 5 otázek.

No a logicky za 10 let vytvořím P1 Pricingový NANOAUDIT, který zhodnotí pricing ve firmě pomocí jediný otázky. No pozor, tohle není prdel! V zásadě mi stačí odpovědět na jedinou otázku a to – jak vysoko v hierarchii organizace je osoba zodpovědná za pricing? Čím výše, tím vážněji bere téma cenotvorby, vkládá do téhle oblasti více úsilí a dalších zdrojů, a to se samozřejmě projeví ve vyspělosti pricingu a ve výnosech.

Vyspělost pricingu je různá nejen mezi firmami ale i regiony. Podle Simon Kurcher bylo v roce 2012 v USA otevřených 70 000 pricingových pozic! V Německu 700 a v Číně 70. U nás je tenhle týden otevřených tak max. 7 pricingových pozic.  Když jsem s cenotovrbou začínal, měl jsem štěstí, protože to téma přišlo do Čech přes americkou korporaci a já měl prvních pár let obavy, abych sehnal práci, do tý doby než jsem si uvědomil, že je to vlastně příležitost.

Tady si můžete udělat MICROAUDIT ZDARMA.

Dobrou noc, jdu urvat trochu mikrospánku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s