Srovnání produktových strategií mobilních operátorů


Pokud uvažuje o koupi předplacené SIM karty, čeká vás martýrium v podobě návštěvy stránek jednotlivých operátorů a srovnání jejich nabídek. Já si také jednu chci pořídit a tak jsem to hned dal do tabulky.  No, a když jsem viděl nabídku, rozhodl jsem se ji trochu zpřehlednit a okomentovat strategie jednotlivých operátorů.  Operátoři rozdělují trh na 4 segmenty dle toho, zda více voláte nebo SMSkujete a podle toho zda komunikujete uvnitř sítě nebo mimo ni. Takže každý tarif lze popsat cenou za volání DO a MIMO sítˇ a cenou za SMS DO a MIMO sítˇ. No a takhle to dopadlo…

T-Mobile křičí: „Máme chaos v tarifech, zákazník se v nich ztratí, ale to nevadí trochu ho odřeme.“ Vysvětlení – spousty tarifů, včetně pastiček na zákazníka v podobě nevýhodných tarifů. V nabídce se může orientovat maximálně jejich analytik.

02 klidně vysvětlí: „Máme jasno, dva tarify pro dva segmenty.“ Vysvětlení – dva jasné tarify, zaměřené na volání či SMS.

Vodafone se směje: „Jednoduchost a vymezení se oproti konkurentům.“ Vysvětlení – jeden tarif výhodný pouze pro komunikaci uvnitř sítě.

3 komentáře

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s