Srovnání produktových strategií mobilních operátorů


Pokud uvažuje o koupi předplacené SIM karty, čeká vás martýrium v podobě návštěvy stránek jednotlivých operátorů a srovnání jejich nabídek. Já si také jednu chci pořídit a tak jsem to hned dal do tabulky.  No, a když jsem viděl nabídku, rozhodl jsem se ji trochu zpřehlednit a okomentovat strategie jednotlivých operátorů.  Operátoři rozdělují trh na 4 segmenty dle toho, zda více voláte nebo SMSkujete a podle toho zda komunikujete uvnitř sítě nebo mimo ni. Takže každý tarif lze popsat cenou za volání DO a MIMO sítˇ a cenou za SMS DO a MIMO sítˇ. No a takhle to dopadlo…

T-Mobile křičí: „Máme chaos v tarifech, zákazník se v nich ztratí, ale to nevadí trochu ho odřeme.“ Vysvětlení – spousty tarifů, včetně pastiček na zákazníka v podobě nevýhodných tarifů. V nabídce se může orientovat maximálně jejich analytik.

02 klidně vysvětlí: „Máme jasno, dva tarify pro dva segmenty.“ Vysvětlení – dva jasné tarify, zaměřené na volání či SMS.

Vodafone se směje: „Jednoduchost a vymezení se oproti konkurentům.“ Vysvětlení – jeden tarif výhodný pouze pro komunikaci uvnitř sítě.

3 komentáře

 • Mám T-Mobile už od dob, kdy to byl Paegas. Ale jejich arogance je do nebe volající.

  To se mi líbí

 • Pozor také na skryté navýšení ceny – např. tarifikace. V případě tarifikace 60+30 sekund je konzervativní odhad skrytého navýšení ceny proti 1+1 14%, v případě tarifikace 60+1 cca 9%, v případě tarifikace 120+60 cca 38%.
  Uvidíme, co udělá s cenami snížení regulačního poplatku.

  To se mi líbí

  • Hm zajimave figle se deji v Telco. Diky za komentar!

   To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s