Tyson vs. Cost plus pricing – 0:1


Možná jste minulý týden zaznamenali, že po slušné reklamní masáži nakonec Mike Tyson do Prahy nepřijede. Promotéři oznámili s „lítostí“, že lístky se neprodávaly dle předpokladů a tak museli akci zrušit. Není se čemu divit, to co předvedli při designu Produktu Tyson (PT) se hodí leda do seriálu Okresní přebor.

Základní problém byl, že PT nabízel málo muziky za hodně peněz a naprosto tedy ignoroval hodnotu, kterou zákazníkovi přináší. Tyson už není zvíře, je mu 44, zbankrotoval, baští zeleninu a ve Vegas dělá v kasinu…

Cena byla nastavena odhadem (bohužel špatným), aby pokryla náklady a uhradila marži tzv. Cost plus pricing. Pricing idiot blog vám jako první přináší přepis rozhovoru promotérů, který se týkal nastavení ceny. Rozhovor je zkrácen na polovinu, neboť jsem většinu vulgarit odstranil.

————————————————————————————————————————————————–

Láďa: Jirko, máme toho Tysona, bude nás stát 200 tisíc babek na den a bude tu pět dní, tak za kolik ho napálíme?

Jirka: Ty vole Láďo, to máme pětkrát dvě stě, tak to je asi, cirka zhruba milión. Tyson je zvíře, to bude bomba, toho dáme draho, foukneme tam ňákou charitu a budeme mít promo.

L: Jirko, no já nevím. Ňákej pricingovej idiot na netu, tvrdil, že tahle metoda je mrtvá a ignoruje hodnotu produktu pro zákazníka.

J: Kecy v kleci, podívej, jak je to jednoduchý. Fotku s Tysonem dáme za 20, bude tak 50 lidí, to máme mega. Trénink dáme za 50, bude 20 lidí, to máme další mega. No večeři, ta bude nóbl, tak tu za mega, i kdyby to koupil třeba jen jeden, tak to máme další mega….

L: Si koumák deme do toho!

————————————————————————————————————————————————–

Není potřeba vždy dělat rozsáhlé analýzy a testy. Lepší než nic je, zeptat se několika potenciálních zákazníků, co jim produkt přináší a kolik, by byli ochotni zaplatit. Z mojí zkušenosti vím, že se při nastavení ceny přirážkou nad náklady se netrefíte nikdy, buď podstřelíte, nebo přestřelíte (tenhle případ). Odveta se konat nebude.

Takže vítězem kategorie, nejhorší pricing roku 2010 se stává… Ne ještě raději počkám, není konec roku a rýsuje se tu několik dalších favoritů, jako například obchodní řetězce a jejich permanentní cenová válka. Ale o tom až příště.

One comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s